Wypracowywnie rozwiązań

Być może jako szef, dyrektor czy menadżer zauważasz potrzebę rozwoju – firmy, własnego lub innych pracowników. Przyczyny mogą być różne. Brak motywacji, problemy z komunikacją to jedne z najbardziej powszechnych problemów. Ale co skrywa się pod ich powierzchnią? Co jest prawdziwym źródłem problemu i prawdziwym rozwiązaniem?

Bywa tak, że zespole nie ma dobrej komunikacji. W powietrzu wisi trudne do zdefiniowania napięcie. Sprawy często zatrzymują się w miejscu. Cele powinny być osiągnięte, ale coś po drodze się rozmywa. Bez względu na to, co się dzieje, trzeba powiedzieć wprost: pewne rzeczy nie zmienią się, jeśli nie zajrzymy głębiej. Jeśli nie zrozumiemy prawdziwych przyczyn i na tej podstawie nie wypracujemy rozwiązań.

Zmiana jest możliwa…

A może po prostu dostrzegasz potrzebę wejścia na wyższy poziom. Wszystko idzie nieźle, ale to jeszcze nie to. Wiesz, że przed Tobą czy przed zespołem są kolejne etapy rozwoju. Można zostać na tym, który jest teraz i też będzie w porządku… ale zarazem wiesz, że coś was będzie omijać. Nowe umiejętności, większa świadomość biznesowa, więksi klienci, lepsza współpraca i kontrakty.

Tutaj również w grę wchodzi opór. Niewidzialne czynniki, które stanowią barierę przed wejściem na wyższy poziom, dopóki się ich nie odkryje i nie przepracuje. Właśnie dlatego nieraz tak trudno zmienić coś w pojedynkę. Ilość przeszkód i oporów, jakie stoją na drodze, jest zbyt duża. A do tego większości nie widać gołym okiem. Potrzeba kogoś z boku, kto pomoże je odkryć i pokonać.

Zmiana jest możliwa. Musimy tylko lub aż odpowiednio nią zarządzić.

Różne środki, ten sam cel

Droga do osiągnięcia zakładanego celu jest różna, dlatego trzeba być elastycznym w doborze środków, które doprowadzą do osiągnięcia zakładanego efektu. Przygotowując Ciebie do skutecznego zarządzania zmianą, mogę zaproponować wiele rozwiązań, które będą idealnie dopasowane do Twojej firmy, jej możliwości i wyzwań, a także aktualnej sytuacji. Przede wszystkim służą temu spotkania indywidualne, także w trybie online, które pozwalają rozwiązać konkretne, spersonalizowane problemy.

Zarządzanie zespołem

Możliwości pomocy dla Twojej firmy w zakresie odpowiedniego motywowania zespołu i zwiększenia ich umiejętności miękkich jest znacznie więcej, a wspomnieć mogę chociażby o wykorzystaniu facylitacji do podejmowania kluczowych dla przedsiębiorstwa decyzji, ale także wykorzystywania niezwykle ważnych w dzisiejszych czasach social media do komunikacji z klientami. Tych standardowych i nieszablonowych, dedykowanych rozwiązań mogę zaproponować znacznie więcej – dzięki nim zarządzanie zespołem i wypracowanie u pracowników umiejętności miękkich będzie szybsze i prostsze niż myślisz, tym bardziej, jeśli zdecydujesz się na nie już teraz.

Kim jestem i jak mogę Ci pomóc

Nazywam się Adam i Dębowski i od 2007 roku pracuje jako doradca, psycholog biznesu. Moja praca polega na balansowaniu doradztwa biznesowego, psychologicznego, coachingu i terapii.

Szkoliłem się w USA, Wielkiej Brytanii i Australii, wykładam na dwóch uczelniach wyższych w Polsce, jestem zapraszany na największe konferencje w Polsce.

W latach 2015-20 pracowałem z liderami, którzy mieli pod sobą 5-1000 osób, decydują o budżetach 1mln – 2 mld zł, a łączny obrót ich firm lub projektów wynosi ponad 5 mld zł. Dzięki wspólnej zwiększyli swoje zarobki i obroty o 5-30 proc, a nawet w dwóch przypadkach 200 %.

Moimi głównymi klientami są ludzie biznesu, więc rozumiem ich trudności i opory, a także opory ludzi, z którymi się spotykają.

Sam prowadzę od 2007 roku ośmioosobową firmę, a na co dzień mam kontakt z pracownikami i współpracownikami oraz z dylematami, które nas dotykają.

Oprócz pracy z klientami nad ich oporami – przełamuję też własne opory, ponieważ ani nie jestem urodzonym przedsiębiorcą, ani handlowcem, ani liderem. Jestem urodzonym psychologiem – tak, ale we wszystkie inne role musiałem „wrosnąć”.

Wszystko, co osiągnąłem wynika z ciągłej pracy nad sobą i ciągłej pracy nad komunikacją z innymi.

Są wartości, które cenię najbardziej

Podczas współpracy ze mną możesz liczyć na:

 • szczerość do bólu
 • naturalność, ludzkie podejście
 • moje doświadczenie od 2005 roku, a nie odgrzewane teorie książkowe
 • skupienie na celu i skuteczność
 • humor i dobrą energię
 • osobiste zaangażowanie i poważne potraktowanie najmniejszych Twoich wyzwań
 • pełne wysłuchanie i zrozumienie
 • zaufanie i poufność
 • wytłumaczenie Ci każdego mechanizmu psychologicznego w życiu i biznesie

Firmom proponuję

Spotkania 1na1

Spotkania 1na1

Czasem potrzebują tego szefowie, dyrektorzy czy menadżerowie, a czasem taka potrzeba dotyczy pracownika niższego szczebla. Podczas spotkań indywidualnych pracujemy nad konkretnymi problemami, z uwzględnieniem charakteru, osobowości i potrzeb człowieka. Tu szyjemy rozwiązania skrojone na miarę, z najwyższą starannością.

Główne korzyści:

 • Osobista transformacja
 • Pełna koncentracja na konkretnym, indywidualnym problemie
 • Rozwój własnych cech, emocji, mentalności i kompetencji.
Przemówienia, występy na konferencjach

Przemówienia, występy na konferencjach

Jako mówca z wieloletnim doświadczeniem, który występował przed setkami osób, wiem, że dobra mowa motywacyjna to nie tylko puste slogany i naiwne podgrzewanie emocji. Chodzi o coś więcej: o przekazanie i utrwalenie w ludziach wartości, za którymi będą chcieli podążać, o głęboką inspirację.

Główne korzyści:

 • Zwiększenie motywacji w zespole
 • Inspiracja oparta o najważniejsze dla firmy wartości
 • Przemówienie od jednego z czołowych mówców w Polsce
Warsztaty strategiczne w formie facylitacji

Warsztaty strategiczne w formie facylitacji

Najlepsza forma pracy, gdy zespół menadżerów, dyrektorów lub zarządu potrzebuje wypracować zmiany strategiczne, operacyjne i komunikacyjne. Poprzez koordynację dyskusji, mediacje, pytania strategiczne, coaching grupowy i facylitację pomagam uporządkować myśli, wnioski, zagadnienia, cele, procesy i odpowiedzialności.

Główne korzyści:

 • Przyspiesza to proces ustaleń, wypracowuje lub porządkuje strategię
 • Wypełnia luki (gaps) oraz eliminuje rozmywanie się i pokrywanie się odpowiedzialności (overlaps)
 • Pozwala skupić się na faktycznych ważnych tematach dla biznesu i zespołu
Social media i online marketing w organizacji

Social media i online marketing w organizacji

W dzisiejszych czasach niemal każdy pracownik organizacji musi wiedzieć, jak rozwijać swoje kanały społecznościowe, aby wspierać firmę w budowaniu marki. Nasi eksperci wiedzą, jak nie tylko nauczyć korzystania z social media, ale jak zmienić postawy ludzi, aby chcieli korzystać z internetu do rozwoju biznesu. Tego potrzebują m.in. działy: HR, sprzedaż, IT, operacyjne, aby przyciągać najlepszych do pracy w swoich zespołach i aby zwiększać skuteczność swoich działań.

Główne korzyści:

 • Otwartość pracowników na korzystanie z nowych metod online marketingu budowania marki
 • Umiejętność korzystania z social media do celów rekrutacyjnych, sprzedażowych, wizerunkowych
 • Innowacyjne myślenie pozwalające wyprzedzać konkurencję i odpowiadać na potrzeby młodego pokolenia
Change Management Academy by CVP

Change Management Academy by CVP oraz Akademia Zwinnego Przywództwa

Wyjątkowe program 6×2 dni realizowany poprzez unikalną metodologię i filozofię zarządzania Change Value Process. Program koncentruje się na najważniejszych rozwiązaniach skupionych na zarządzaniu ludźmi, firmą oraz zmianą. To praktyczna psychologia biznesu połączona z twardymi, strategicznymi rozwiązaniami. Poznaj najnowsze trendy, bądź liderem, który widzi więcej i wyprzedza konkurencję. To elitarna wiedza dla tych, którzy chcą być najlepsi.

Główne korzyści:

 • Zdobycie umiejętności radzenia sobie z oporem oraz wpływania na postawy i mentalność innych
 • Poznanie swojego profilu przywódczego oraz mentalności swoich pracowników
 • Wyniesienie zespołu i firmy na wyższy poziom, ponad „szklanym sufitem”
Sales Academy by CVP

Sales Academy by CVP

Unikalny program rozwoju sprzedaży (4×2 dni) dla handlowców oraz menadżerów sprzedaży, którzy mają otwartość i ambicję patrzeć szerzej i szukają nowych, nietypowych rozwiązań. To nie jest program typu „5 kroków sprzedaży”. Dzięki metodzie Change Value Process wypracowują najlepsze rozwiązania zwiększające sprzedaż oraz usprawniają marketing i obsługę klienta.

Główne korzyści:

 • Wzrost sprzedaży poprzez rozwój osobowości handlowców – wykształcenie postaw wspierających biznes, większa otwartość i kreatywność w rozwiązywaniu problemów, nowoczesne myślenie handlowe oparte o relacje, doradztwo i podejście marketingowe
 • Lepsza komunikacja w dziale handlowym i z innymi działami w firmie
 • Opanowanie praktycznych rozwiązań wyprzedzających konkurencję
Leaders of Change School

Leaders of Change School

To roczny indywidualny kurs (30 sesji po 60 min) dla dyrektorów, wyższej kadry zarządzającej, członków zarządu czy prezesa. Można porównać go do najbardziej elitarnych programów MBA na świecie, gdzie uczy się umiejętności przeznaczonych dla nielicznych. Jednocześnie jest mocno spersonalizowany – uwzględniamy Twój charakter, osobowość i potrzeby. Droga do stania się liderem zmian dla każdego będzie inna.

Główne korzyści:

 • Wypracowanie jasnej strategii biznesowej z uwzględnieniem sposobu komunikacji i realizacji
 • Poznanie najnowszych i najskuteczniejszych metod zarządzania zmianą oraz pracy z mentalnością ludzi
 • Przełamanie własnych oporów oraz przekształcenie emocji, które blokują Twoją energię
 • Odnalezienie nowej wizji i zwiększenie skuteczności w przekonywaniu innych
Future Academy by CVP

Future Academy by CVP

Dopasowany indywidualnie cykl warsztatów grupowych lub indywidualnych skupionych na wypracowaniu innowacyjnych, nowych rozwiązań. Cel jest jeden: przygotować pracowników, menadżerów, zarząd do zmian i przyszłości poprzez poszerzenie mentalności, światopoglądu na rozwój, biznes, rynek, świat i stworzenie konkretnych pomysłów na realizację aktualnych i nowych projektów.

Główne korzyści:

 • Otwarte głowy i umysły na zmiany
 • Konkretne nowe rozwiązania
 • Pobudzona kreatywność
Szkolenia dedykowane

Szkolenia dedykowane

Możemy zaprojektować szkolenie dokładnie odpowiadające na potrzeby Twoje lub firmy. Jeśli istnieje taka potrzeba, wspólnie te potrzeby doprecyzujemy i wyciągniemy to, co najważniejsze. Uwzględnimy specyfikę firmę oraz samych pracowników, by na tej podstawie ustalić program szkolenia i mieć pewność, że jest ono dokładnie tym, czego w danym momencie potrzebuje firma. Przykładowe, często wybierane tematy to: prowadzenie spotkań i wystąpienia publiczne; rozwój intuicji, koncentracji, uważności i mindfullness; kreatywność własna i zespołu; sztuka mediacji; przedsiębiorcze myślenie w zespole; motywacja i wyznaczanie celów; zarządzanie czasem.

Główne korzyści:

 • Elastyczność w ustaleniu długości trwania szkolenia
 • Program precyzyjnie dopasowany do potrzeb
 • Gwarancja osiągnięcia wcześniej ustalonego celu szkolenia
Masz pytania lub wątpliwości? Chcesz zapytać o cenę lub inne szczegóły?

Skontaktuj się z nami

Skorzystaj z formularza obok lub skontaktuj się bezpośrednio z Kamilą, która odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Kamila Kurek - Dębowska
Kamila Kurek-Dębowska
+48 505 129 061
info@adamdebowski.pl


  Oferta dla firm nie jest dla Ciebie?

  Sprawdź pozostałe oferty