Przed Tobą wyjątkowo ważne narzędzie. Dla każdej osoby, która stawia sobie cele osobiste lub biznesowe i zależy jej na osiągnięciu efektu.

Przez lata obserwowałem sukcesy i upadki swoich projektów, firm, a także moich klientów, dla których pracuję doradczo, szkoleniowo, coachingowo. Od 2006 początku mojej kariery jako doradca, trener, psycholog zadaję sobie pytanie: Od czego zależy to, że jednej osobie, firmie wychodzi, a innym nie.

Niestety albo stety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy ma swoją drogę. Ale są uniwersalne czynniki, które wpływają na prawdopodobieństwo sukcesu lub porażki. Oto 26 składowych, które mają na to wpływ.

Od 2014 zbierałem w jednym pliku wszystkie obserwacje i wnioski, bazując nie na literaturze, teoriach i obserwacjach. Oto wynik, oto Kwestionariusz Mierników Sukcesu i Porażki.

Teraz przychodzi czas na testowanie skuteczności tego narzędzia. Przez cały rok 2019 będziemy zbierać wyniki tysięcy ludzi i w 2020 chcemy sprawdzić, czy wynik osiągnięty w tym kwestionariuszu w 2019 potwierdzi się w rzeczywistości w 2020.

Jeśli wynik okaże się pozytywny, to chcę aby się potwierdził. Jeśli wynik będzie negatywny, to mam nadzieję, że jednak wyciągniesz wnioski i dokonasz zmian, które doprowadzą do innych rezultatów. Czeka nas ciekawa podróż.

Ten kwestionariusz możesz wypełniać wiele razy - oddzielnie do każdego projektu, celu, firmy.

Zapraszam.

Jak wypełnić kwestionariusz?

Dowiedz się jak wypełnić kwestionariusz

Kwestionariusz opiera się na ocenieniu przez Ciebie na jakim poziomie, w ilu % dany czynnik jest obecny, aktywny w Twoim życiu w ramach danego projektu czy celu. Czytając pytanie odnoś je do konkretnego celu, obszaru nad którym pracujesz.

Jeśli współpracujesz z innymi, koniecznie poproś ich o wypełnienie i następnie zestawcie swoje wyniki, zobaczcie kto jest na jakim poziomie prawdopodobieństwa. Uśrednijcie wynik, sprawdźcie co mierniki Wam mówią. Jeśli wynik jest słaby (szczegóły poniżej) skupcie się na poprawieniu tych czynników, które szwankują.

Aby otrzymać wyniki na końcu podaj swoje imię oraz adres e-mail. Dzięki temu będziemy mogli za kilka miesięcy/rok napisać do Ciebie, jak Ci idzie, czy realizujesz swój plan, które czynniki wymagają poprawy.

Pamiętaj, aby być szczerym ze sobą. Często nasze ego pragnie sukcesu i zakrzywia rzeczywistość. Przez to okłamujemy siebie, chcemy wierzyć w coś, co nie jest prawdą. Celem tego Kwestionariusza jest też nauczenie Cię stania twardo na ziemi. Tylko ci, którzy marzą wieczorami, ale co dzień są realistami mogą osiągnąć to, na czym im zależy.

Mierniki Prawdopodobieństwa Sukcesu i Porażki

Wypełnij Kwestionariusz i otrzymaj wyniki na swoją skrzynkę pocztową

1. W jakim stopniu w to wierzysz? Na ile jesteś przekonany i masz pewność, że to wyjdzie? (lub w jakim stopniu wierzysz w ten projekt, produkt)
2. W jakim stopniu czujesz pasję, radość z tego projektu i robienia go?
3. W jakim stopniu jasno umiesz zakomunikować, o co ci chodzi?
4. Na ile Twój cel jest jasny, na ile niejasny, a na ile go nie masz? Zapisz w ilu % Twój cel jest jasny.
5. Na ile czujesz spokój wewnętrzny, w jakim stres a w jakim silny niepokój? Zapisz w ilu % Twój czujesz spokój wewnętrzny.
6. W jakim stopniu jest to spójne z tobą, bliskie tobie, a w jakim tego nie czujesz? Zapisz w ilu % Twój czujesz spójność celu.
7. W jakim poziomie dążysz do doskonałości, aby to było jak najlepsze, a w jakim po prostu to robisz lub nie chcesz tego rozwijać? Zapisz w ilu % szlifujesz i doskonalisz działania.
8. Na jakim poziomie umiesz to zrobić, posiadasz odpowiednią wiedzę, w jakim się uczysz, a w jakim nie umiesz? Zapisz w ilu % posiadasz potrzebną wiedzę.
9. W jakim stopniu angażujesz swój czas, działania: pełny czas, trochę czasu, marnujesz czas? Zapisz w ilu % jesteś zaangażowany i wykorzystujesz efektywnie czas.
10. W jakim stopniu Twoja energia i myśli są skupione, na ile rozproszone, a na ile rozbite? Zapisz w ilu % jesteś skupiony.
11. W jakim stopniu dobrze zarządzasz zadaniami, projektami priorytetami w kalendarzu? Na ile łatwo albo umieszczać zadanie/a w kalendarzu? Jak często pamiętasz o zadaniach, projektach?
12. Na ile dobrze działa przepływ komunikacji między ludźmi w danym projekcie? (Wymiana informacji, zrozumienie swoich ról, obowiązków)
13. W jakim stopniu czujesz sens tego co robisz?
14. W jakim stopniu radzisz sobie z negatywnymi emocjami, myślami, zniechęceniem?
15. W jakim stopniu umiesz przekonać innych do swoich racji? Jak radzisz sobie z oporem, niechęcią innych?
16. W jakim stopniu jesteś odporny na krytykę, nieprzychylność innych?
17. W jakim stopniu umiesz łączyć fakty, informacje, wiedzę z różnych źródeł? Na ile masz rozwinięte postrzeganie wieloaspektowe?
18. W jakim stopniu masz na co dzień uporządkowane myśli, wnioski, działania?
19. W jakim stopniu oceniasz swoją siłę przebicia, moc wpływu na innych, energię, która wytrzymuje presję oraz przebija się przez ograniczenia?
20. W jakim stopniu czujesz, że masz przestrzeń w głowie, aby "ogarniać" wszystkie tematy? Na ile umysł ma przestrzeń i ile informacji potrafisz przetworzyć? Na ile przy projektach czujesz lekkość, przestrzeń, swobodę umysłu?
21. Jak szeroko myślisz? Na jak wiele elementów zwracasz uwagę?
22. Na ile szczegółowo potrafisz zajrzeć, na ile dokładnie potrafisz analizować?
23. Jak szybko myślisz, przetwarzasz informacje?
24. W jakim stopniu potrafisz dźwigać ciężar odpowiedzialności obecnych projektów?
25. Jak szybko przyswajasz nowe informacje podczas zmian, które się dzieją? Jak szybko otwierasz się na nowe, inne rozwiązania?
26. Jak łatwo przechodzisz między sytuacjami, zadaniami, spotkaniami - bez większego zmęczenia? Na ile płynnie potrafisz przełączać się na różne sposoby myślenia, zachowania?
27. W jakim stopniu skupiasz się na rzeczy, którą wykonujesz w danym momencie. W jakim stopniu poświęcasz uwagę temu, co robisz w danej chwili? (Niska liczba % oznacza, że zbyt szybko prześlizgujesz się po mailach, dokumentach, rozmowach.)
28. W jakim stopniu domykasz projekty - kończąc je lub decydując o rezygnacji. (Niska liczba % oznacza, że wiele tematów jest niedokończonych, nie ma decyzji o rezygnacji z nich, nie ma jasnych decyzji o tym, kiedy mają zostać dokończone.)
29. W jakim stopniu w rozmowie z ludźmi potrafisz uważnie słuchać, wyłapać niuanse, emocje, czytać między wierszami? (Niska liczba % oznacza, że nie potrafisz się skupić na rozmowie, nie słuchasz uważnie, co innego osoba mówi, co innego Ty rozumiesz.)
30. W jakim stopniu potrafisz przeanalizować ryzyko, zagrożenia decyzji, projektu? (Niska liczba % oznacza, że nie robisz tego i nie wiesz jak to zrobić.)
31. W jakim stopniu potrafisz przewidzieć obłożenie czasowe swojej pracy, aby umieć określić, ile czasu co Ci zajmie i na kiedy możesz kolejne rzeczy przygotować?
32. W jakim stopniu łatwo adaptujesz się do zmian, dopasowujesz swoje plany, projekty do zmian? W jakim stopniu jesteś zwinny biznesowo?
33. W jakim stopniu łatwo potrafisz adaptować swój kalendarz działań, spotkań do zmian, które się pojawiają? Na ile łatwo Ci przychodzi zmiana rytmu dnia i tygodnia? (Niski poziom % oznacza, że jest to trudne oraz męczące - ze względu na innych, sposób działania firmy lub ze względu na własne ograniczenia.)
34. W jakim stopniu łatwo podejmujesz decyzje pomimo braku jasności, pewności, braku danych?
35. W jakim stopniu potrafisz przeanalizować obecną sytuację, wyznaczyć plany i stworzyć strategię na kolejne miesiące?
36. W jakim stopniu czujesz jasność w głowie - swoich myśli, planów, celów? W jakim stopniu masz spokój myśli i poczucie, że wiesz, co jest ważne, wiesz na czym się skupić i wszystko jest uporządkowane? (Niski poziom % oznacza, że jest chaos myśli, priorytetów, zadań i tego za co się zabrać.)
37. W jakim stopniu masz cierpliwość do ludzi: którzy nie rozumieją Ciebie, Twoich planów, zmian, propozycji i którzy nie mają wiedzy lub są nieprzygotowani do spotkań i działań?
38. W jakim stopniu potrafisz zmotywować, zaangażować innych do swoich pomysłów, zmian, projektów? W jakim stopniu potrafisz przekonać do swojej wizji?
39. W jakim stopniu umiesz zauważyć luki, braki, błędy, szwankujące elementy projektu, działań, planu? (Niski poziom % oznacza, że nie zauważasz błędów, braków w planach i działaniach.)
40. W jakim stopniu umiesz szybko stworzyć rozwiązanie na problem, który się pojawił? (Niski poziom % oznacza, że gdy pojawia się problem skupiasz się na omawianiu go lub na wycofaniu z działań.)
41. Jak szybko potrafisz zregenerować siły po męczącym dniu lub tygodniu? Jak szybko potrafisz wypocząć fizycznie i oczyścić umysł? (Niski poziom % oznacza, że wolno regenerujesz umysł i ciało, potrzebujesz dużo czasu na powrót do optymalnej energii.)
42. W jakim stopniu skupiasz się na osiągnięciu efektu? W jakim stopniu zależy Ci na osiągnięciu konkretnego wyniku w tym, co robisz? (Niski poziom % oznacza, że praca, działania są ważniejsze niż osiągnięcie wyniku, efektu.)
43. W jakim stopniu analizujesz, weryfikujesz, które projekty są tak naprawdę ważne i co tak naprawdę wpływa na efekt? (Niski poziom % oznacza, że robisz działania, ale nie weryfikujesz ważności tych działań.)
44. W jakim stopniu masz odwagę, pewność mówienia nieoczywistych, nowych propozycji, zadawania trudnych pytań? W jakim stopniu masz odwagę do naruszania status quo? (Niski poziom % oznacza, że nie chcesz, nie lubisz naruszać obecnego stanu rzeczy, nie chcesz zmian.)
45. W jakim stopniu potrafisz łączyć skrajności np. wizję VS szczegółowe patrzenie / skupienie na liczbach VS skupienie na ludziach / dbanie o relacje VS dbanie o wynik? (Niski poziom % oznacza, że skupiasz się na jednym obszarze, nie łączysz skrajności.)
46. W jakim stopniu łatwo przychodzi Ci podjąć trudne decyzje, w szczególności w sytuacji niepewnej, niejasnej, nieprzewidywalnej? (Niski poziom % oznacza, że długo analizujesz, czekasz, zwlekasz albo wręcz nie podejmujesz żadnych decyzji.)
47. W jakim stopniu przewidujesz, śledzisz, obserwujesz trendy, zmiany w przyszłości? (Niski poziom % oznacza, że nie śledzisz trendów w branży, na rynku, na świecie.)
48. W jakim stopniu poświęcasz czas na analizę sytuacji, strategiczne uporządkowanie wszystkich działań, celów, planów?

Sprawdź wyniki testu

Dowiedz się, czy osiągniesz sukces!

Aby wyświetlić wyniki podaj swoje imię, adres e-mail oraz telefon.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Instytut Liderów Zmian S.C. z siedzibą w Warszawie (00-728) przy ul. Kierbedzia 6/92, NIP: 9512232706, REGON: 141163520. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w Polityce prywatności.

Udostępnij kwestionariusz

Niech Twoi znajomi też poznają swoje prawdopodobieństwo sukcesu!

Możesz udostępnić ten test na Facebooku lub LinkedIn, klikając w przyciski obok. Jeżeli chcesz, możesz także wysłać link do testu bezpośrednio do znajomego, wypełniając formularz poniżej.

    Wysyłając maila do swojego znajomego masz gwarancję, że jego mail nie jest nigdzie zapisywany ani przechowywany. Jest on w pełni bezpieczny. Treść, którą otrzyma znajomy wygląda tak: