Masz prawo do siebie.

 

Wiele osób nie daje sobie prawa do wielu rzeczy.

Wiele osób nie daje nam prawa do wielu rzeczy. 

 

Zbyt często zapominamy o sobie. Dlaczego? 

Bo uważamy, że to egocentryczne, złe, karygodne.

Że powinniśmy skupiać się na innych.
Że współczesna kultura uczy nas nadmiernego skupiania na sobie.

 

A przecież…

Masz prawo do swojego zdania.

Masz prawo do ochrony siebie.

Masz prawo do podążania swoją ścieżką

Masz prawo do poświęcania czasu dla siebie.

Masz prawo do miłości.

Masz prawo do bliskości.

Masz prawo do rozwoju

Masz prawo do posiadania prawa.

Masz prawo do siebie.

 

 

 

Czy są zagrożenia? 

 

Tak. Nadmiar wszystkiego jest zły.
Nadmiar uwagi na sobie może prowadzić do agresji, kompleksów, poczucia pustki.

Nadmiar uwagi na innych również do tego może prowadzić.
Dlaczego?
Bo jeśli wszystko oddajemy innym, to nic nam nie zostaje.
Nie zostanie nam kropla czasu, jedzenia, powietrza ani energii.

 

Taka myśl. Tym samym zaczynamy cykl “Masz prawo do”. Przez 8 tygodni, co tydzień, w ramach czwartkowych felietonów “Taka myśl” opublikuję przeróżne spojrzenia na to, do czego mamy prawo, a o tym zapominamy albo po prostu do czego nie dajemy sobie prawa. 

 

Do czego dajesz sobie prawo?

Do czego nie dajesz sobie prawa?

Do czego nie dają Ci prawa inni?

 

Napisz w komentarzu.

 

PS

Aby zadawać ważne pytania i odnajdywać na nie odpowiedzi. Aby umieć zadbać o siebie, aby dać sobie prawo do siebie, powstał Klub CVP. 

Stworzyliśmy Klub we wrześniu 2020 jako odpowiedź na samotność w czasie pandemii. Jako odpowiedź na wiele stresów, napięć, które kumulowały się w ludziach. Jako odpowiedź na potrzebę systematycznego rozwoju, aby poradzić sobie z trudną sytuacją.

Przez dwa lata Klub mocno ewoluował. Stał się czymś więcej. Daliśmy sobie prawo do ewolucji.

Klub to szkolenia online, w każdym miesiącu nowe materiały video, aby dawać sobie prawo do pewności siebie, wiary w siebie, motywacji, zmiany kariery, asertywnej komunikacji.

Klub to spotkania co tydzień w każdą środę miesiąca z różnymi ekspertami, terapeutami, coachami.

Pierwsza środa o 19:00, warsztat Mentalna Garda, aby dać sobie prawo do mentalnej gardy, obrony przed manipulującymi osobami. O 20:00 spotkanie “Finanse a życie”, aby dać sobie prawo do mądrego spojrzenia na pieniądze, aby przestać się blokować i się ich bać.

Druga środa o 19:00, warsztat terapeutyczny, aby dać sobie prawo do wolności od negatywnych emocji, trudnej przeszłości. O 21:00 warsztat medytacyjny, aby dać sobie prawo do wyciszenia, wsłuchania się w siebie i relaksu.

Trzecia środa o 19:00, wykład inspirujący, aby dać sobie prawo do energii, podjęcia decyzji, inspiracji. O 20:00 warsztat networkingowy i dyskusyjny, aby dać sobie prawo do wyrażania swojej opinii, do zaprezentowania siebie przed innymi, do poznawania nowych ludzi.

Czwarta środa o 19:00, warsztat marketingowy, aby dać sobie prawo do odkrywania swoich mocnych stron, talentów i budowania swojej marki osobistej. O 20:30 warsztat coachingowy, aby dać sobie prawo do marzeń, celów i działań, które pozwolą wejść poziom wyżej w rozwoju zawodowym, finansowym, osobistym.

A do tego w Klubie masz możliwość pracy 1na1 z naszymi studentami Szkoły Terapii i Coachingu, w cenie abonamentu! Aby odkryć w sobie prawo do życia, do decyzji, które do tej pory nie były możliwe przez nieprzepracowane blokady.

 

Jeśli chcesz dołączyć do Klubu CVP, wejdź tutaj: www.adamdebowski.pl/klub-cvp i zapisz się.

 

Taka myśl w ramach 29 #felietondebowskiego

Jaka jest Twoja myśl?

Dowiedz się co wpłynie na Twoje zarobki i skuteczność w kolejnych latach

i zwiększ swoje przychody oraz wyprzedź konkurencję

Podaj swoje imię oraz adres e-mail, aby pobrać bezpłatne fragmenty książki „Ściana” i dołączyć do ponad 30 000 osób, które co tydzień otrzymują bezpłatne artykuły z zarządzania, psychologii biznesu i zmiany.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Instytut Liderów Zmian S.C. z siedzibą w Warszawie (00-728) przy ul. Kierbedzia 6/92, NIP: 9512232706, REGON: 141163520. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w Polityce prywatności.

Adam Dębowski

Od 2006 roku pomagam ludziom i firmom w większej skuteczności zarządzania zespołem i zmianą. Wspieram w rozwoju przywództwa i w osiąganiu lepszych efektów w krótszym czasie. Wspieram zespoły w polepszaniu komunikacji i współpracy. Uczę, jak pokonywać opór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *