Zdobywanie wiedzy, nowych zdolności i umiejętności miękkich, a także kształtowanie własnej osobowości to klucz do sukcesu w każdej dziedzinie życia, w tym również w biznesie. Właściciele firm powinni jednak wybierać mądre rozwiązania, które pozwolą zmaksymalizować efekty, zwiększyć obroty przedsiębiorstwa oraz uzyskać przewagę nad konkurencją. Takie rezultaty mogą dać szkolenia dla menedżerów oparte na praktycznym schemacie działania, tymczasem wiele dostępnych na rynku edukacyjnym kursów czy studiów MBA skupionych jest na pogłębianiu wiedzy teoretycznej.

Dlaczego edukacja przedsiębiorców jest tak konieczna?

Bez wsparcia z zewnątrz, świeżego spojrzenia na sprawy, których ze środka organizacji z czasem już się nie dostrzega, a także zaproponowania przez specjalistę rozwiązania skrojonego na potrzeby danej firmy nie da się osiągnąć sukcesu. Pomóc mogą jedynie sprawdzone metody, które będą dostosowane do działalności, potrzeb firmy i wymagań branży.

Tylko poprzez właściwą edukację opartą na praktyce możesz wdrażać niezbędne innowacje w swoim przedsiębiorstwie, budować swój autorytet i siłę jako lidera organizacji, ale także rozwijać i prawidłowo zarządzać zespołem, dzięki czemu to Ty będziesz co najmniej o krok przed konkurencją.

Zalety studiów MBA

To rozwiązanie bardzo dobre dla osób stawiających pierwsze kroki w biznesie, które chcą nabyć podstawową wiedzę w zakresie prowadzenia przedsiębiorstwa. Poza tym, w trakcie takich studiów można również zyskać nowe znajomości, które niekiedy przydają się w biznesie, szczególnie osobom dopiero budującym swoją pozycję w branży.

Przewaga praktyki nad teorią

Studia MBA oraz klasyczne kursy dają pewną wiedzę, jednak ich program skoncentrowany jest na wielu aspektach kompletnie nieprzydatnych w trakcie prowadzenia przedsiębiorstwa. Skupienie się na pisaniu pracy dyplomowej nie przełoży się na wymierny sukces biznesowy, tymczasem lepsze rezultaty mogą dać szkolenia dla menadżerów oparte na wsparciu praktyków, osób, które również przekażą Ci niezbędną wiedzę, ale też będą pracować z Tobą w formie warsztatów nad najważniejszymi obszarami Twojej osobowości, które wymagają zmiany.

W trakcie studiów MBA poznasz wielu utytułowanych ludzi, jednak przeważnie będą to tylko wykładowcy teoretycy, którzy nie nauczą Cię, jak przejść na wyższy etap rozwoju Twojej firmy w praktyce i skutecznie zarządzać zespołem. Prawdziwą szkołę przywództwa i niezbędne umiejętności miękkie możesz zyskać korzystając z praktycznych szkoleń, takich jak szkoła biznesu.

Dowiedz się co wpłynie na Twoje zarobki i skuteczność w kolejnych latach

i zwiększ swoje przychody oraz wyprzedź konkurencję

Podaj swoje imię oraz adres e-mail, aby pobrać bezpłatne fragmenty książki „Ściana” i dołączyć do ponad 30 000 osób, które co tydzień otrzymują bezpłatne artykuły z zarządzania, psychologii biznesu i zmiany.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Instytut Liderów Zmian S.C. z siedzibą w Warszawie (00-728) przy ul. Kierbedzia 6/92, NIP: 9512232706, REGON: 141163520. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w Polityce prywatności.

Adam Dębowski

Adam Dębowski

Od 2006 roku pomagam ludziom i firmom w większej skuteczności zarządzania zespołem i zmianą. Wspieram w rozwoju przywództwa i w osiąganiu lepszych efektów w krótszym czasie. Wspieram zespoły w polepszaniu komunikacji i współpracy. Uczę, jak pokonywać opór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *