Kto odkłada na później?
Kto bywa leniwy?
Kto czuje brak energii?
Komu brakuje motywacji?
Kto ma problemy z konsekwencją?

 

To niech czyta, bo poniższe słowa mogą pomóc.

 

Aby poczuć motywację, przestać odkładać na później, uwolnić się od lenistwa i być konsekwentnym trzeba zrozumieć przyczynę tych zjawisk.

 

Tak jak w zeszłym tygodniu, w którym pisałem o stresie, możemy spojrzeć przez pryzmat:

1 Przeszłości

2 Teraźniejszości

3 Przyszłości

 

Przyczyna płynąca z przeszłości to brak wzorców od rodziny lub nadmierna presja przez lata, która spowodowała podświadomy bunt na działania i aktywność.

 

Przyczyna w teraźniejszości to bardzo często stres i przeciążenie – gdy jest za dużo, to po prostu organizm i umysł nas stopują.

Przyczyna wynikająca z przyszłości to brak wizji, planów i celów w głowie – bez świadomości kierunku nie wiemy dokąd dążymy, a wtedy nasz umysł stwierdza: wygaszam energię, skoro nie jest potrzebna.

Oczywiście przyczyn jest znacznie więcej. 

 

Ważne jest znalezienie odpowiedzi na pytanie:

Dlaczego nie mam motywacji? Co odbiera mi energię? Czego potrzebuję, aby ją czuć?

 

Każdy ma energię życiową. Każdy tak naprawdę chce. Jesteśmy zaprogramowani do życia i rozwoju. Jeśli czujemy brak energii, brak konsekwencji i lenistwo, to zawsze jest konkretna przyczyna, która buduje mur i jest tamą dla naszej energii życia.

 

Jakie są przyczyny i co z tym robić? O tym już za kilka dni 13.09. we wtorek bezpłatny webinar – pt. Jak poradzić sobie z brakiem motywacji i konsekwencji. To drugi z czterech webinarów, który realizuję, aby wesprzeć tych, których przytłacza obecna rzeczywistość. Wypatruj linku do zapisów.

 

Taka Myśl, w ramach 25 #felietondebowskiego.

A jaka jest Twoja Taka Myśl?

Dowiedz się co wpłynie na Twoje zarobki i skuteczność w kolejnych latach

i zwiększ swoje przychody oraz wyprzedź konkurencję

Podaj swoje imię oraz adres e-mail, aby pobrać bezpłatne fragmenty książki „Ściana” i dołączyć do ponad 30 000 osób, które co tydzień otrzymują bezpłatne artykuły z zarządzania, psychologii biznesu i zmiany.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Instytut Liderów Zmian S.C. z siedzibą w Warszawie (00-728) przy ul. Kierbedzia 6/92, NIP: 9512232706, REGON: 141163520. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w Polityce prywatności.

Adam Dębowski

Od 2006 roku pomagam ludziom i firmom w większej skuteczności zarządzania zespołem i zmianą. Wspieram w rozwoju przywództwa i w osiąganiu lepszych efektów w krótszym czasie. Wspieram zespoły w polepszaniu komunikacji i współpracy. Uczę, jak pokonywać opór.

Powrót do listy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.